1-) İş yerinize geldiğinizde karşılaştığınız ilk arkadaşınız ”Elbisen çok güzel, sana çok yakışmış.” dese; o gün on kişi size bunu söylemişse, ilk kişinin etkisi en kuvvetli, onuncu kişinin etkisi en zayıf olur. Bu durum aşağıdakilerden hangisi için bir örnek oluşturur?
2-) Ailesiyle yaşadığı sorunları, okuldaki arkadaşlarına ve öğretmenlerine yansıtan, onlara karşı dik kafalı, kırıcı ve isyankar davranışlar gösteren öğrenci hangi temel gereksinimine doyum aramaktadır?
3-) İnsanların diğer insanlarla birlikte olma isteği, tıpkı nefes almak, yemek yemek, su içmek gibi doğuştan gelen dürtülerle ortaya çıkan bir istektir. Aşağıdakilerden hangisi bu görüş doğrultusunda bir yargıdır?
4-) Aşağıdakilerden hangisi toplumsallık isteğini artıran unsurlar arasında sayılamaz?
5-) Reklam programlarından etkilenerek çok iyi temizlediğine inandığımız bir elektrik süpürgesini satın alıp kullandığımızda, hiç de temizleyici olmadığını görürsek, bilgimiz değişir. Bu durum aşağıdakilerden hangisi için en iyi örneği oluşturur?
6-) Tutum, her zaman davranışa dönüşmeyebilir. Aşağıdakilerden hangisinde bir tutumun davranışa dönüşme olasılığı en azdır?
7-) Bireyler içinde bulunduğu grubun üyelerine benzemek, grubun değer ve normlarını benimsemek eğilimindedirler. Aşağıdakilerden hangisi bireylerin bu konudaki çabaları arasında sayılamaz?
8-) Başka insanlar varsa, yanlız davrandığımız gibi davranmayız. Başkalarından etkilenen davranışlarımız ”sosyal davranış” adını alır. Bu davranışımıza neden olan kavram ne ad alır?
9-) ”Yalan söylemenin temelinde korku yatar. Korkunun temelinde de kişinin kendine güvensizliği bulunur. Kişinin kendini değerli görerek temel yaşam korkusundan kurtulabilmesi dev bir başarıdır.” Aşağıdakilerden hangisi bireyin bu ”başarı”ları arasında ötekilerden değişik bir gruba girer?
10-) İçki ve kumarın zararlarına ait çok şey bilen bir kişi içki içmeye ve kumar oynamaya devam eder. Bu durum aşağıdakilerden hangisine en uygun bir örnek oluşturur?
online sınav İçki ve kumarın zararlarına ait çok şey bilen bir kişi içki içmeye ve kumar oynamaya devam eder. Bu durum aşağıdakilerden hangisine en uygun bir örnek oluşturur? soru detayi
Aksi belirtilmediği sürece, bu sitede yer alan soruların telif hakkı sinavistan.com'a aittir. Bu Web sitesinden yararlanma sorumluluğu size aittir.